Kontakta oss på    +46 (0)550 74 05 00     info@utb.lundsbergsskola.se

Skolan är engagerande. Det är lätt att komma nära lärarna. Klasserna är små med intresserade elever. När det gäller internatdelen så får man vara nära sina vänner hela tiden. Det är kul, men också lärorikt. Sammantaget kan man säga att man utvecklas som person under sina år på skolan. Dessutom blir man som elev på Lundsberg väl förberedd inför framtida universitetsstudier. Slutligen vet jag att Lundsberg för en del elever innebär en andra chans – antingen socialt eller studiemässigt. Det tycker jag är bra!

Fredrik von Geijer – NA12

Kontakta oss

Skicka ett mejl till oss så återkommer vi till dig så snart vi kan.

Skickar

©2019 Lundsbergs Skola, SE-688 91 Storfors, Sweden

+46 (0)550 74 05 00      info@utb.lundsbergsskola.se